Artiklid

Tagasi
14/09/2014 13:09  Tunne oma juuksetüüpi
 | Uudis on aegunud: 01/28/2022 07:30


Kui palju te tegelikult teate oma juuste, nende struktuuri, tekstuuri ning tüübi kohta? Kui vastus sellele küsimusele on "mitte kuigi palju", siis ärge jätke alljärgnevat lugemata.

Me oleme kõik erinevad ja see kehtib nii meie juuste kui isiksuste kohta. Juuste tekstuur, seisund, tihedus ja soengus püsimine on erinevatel inimestel erinev. Juukseid on võimalik jagada gruppidesse või "tüüpidesse" ning õige soengu ja hooldusvahendite valimisel on oluline teada, millisesse gruppi te kuulute.

Juukseid võib jagada rassilise kuuluvuse järgi kolme põhitüüpi:

· Kaukaasia juuksed on väga erinevat värvi blondidest pruunini ning nad võivad olla nii sirged kui lainelised.
· Neegrijuuksed on tumedad, lokkis ja tekstuurilt karmid ning võivad olla sageli kuivad ja kräsus.
· Idamaised juuksed on samuti tumedad, aga tavaliselt hästi sirged.

Me kõik kuulume ühte neist kategooriatest, kuigi nendes kategooriates on alamkategooriad ja ühte gruppi kuuluvate inimeste juustel võib olla teistele gruppidele iseloomulikke omadusi. Enamus inimesi teab oma juuksetüüpi ja kasutab seda teadmist juuksehooldusvahendite valimisel. Sageli aga on eelpoolnimetatud kategooriad segadusttekitavad, kuna tihti on erinevate tüüpide omadused kombineeritud ja me võime määrata juuksetüübi valesti ja osta sellest johtuvalt valesid tooteid.

Hooldustoodetel märgitud tähistust normaalne on keeruline defineerida, sest mis on normaalne? Juuksehooldusvahendite tootjate määratluses tähendab see peamiselt Kaukaasia tüüpi juukseid, mis ei ole ei liiga paksud ega liiga õhukesed. Sellised juuksed on sirged või laines, terved, loomulikku värvi ja neil ei esine probleeme (rasust peanahka, kõõma).

Vähesed võivad täie kindlusega öelda, et nende juuksed on täpselt sellised, kuna juuste töötlemine ja igapäevane stress teeb nende kallal laastamistööd. Kui teie juuksed vastavad enam-vähem sellele kirjeldusele, siis on sobiv valida tooted just sellest kategooriast. Selliseid juukseid on kerge hooldada ja soengusse seada ning toodete leidmine ei ole keeruline.

Peen juus on kategooria, mida aetakse sageli segi õhukeste juustega. Peen juus on pehme ja sageli habras ning tavaliselt kahvatu - blondist helepruunini - ning kas lokkis või sirge. Selline juus võib olla väga kaunis, aga ka tõeline õudusunenägu. Mõned peene juuksekiuga inimesed on hädas juuste lendlevusega ning ei püsilokid ega geelid ega vahud ei aita. Pidev erinevate toodete katsetamine tähendab seda, et te kasutate tihti juuste peal valesid tooteid, mis võib muuta nad kuivaks ja elutuks. Kasulik oleks valida juustele volüümi lisavad tooted, sest soengut tihendades vähendavad nad ka selle lendlevust. Soengu valimisel ärge minge liiga kaugele looduslikust juuksetüübist ega püüdke suruda neile peale võõrast tekstuuri.

Keskmised juuksed on iseloomulikud Kesk-Euroopale ning see tüüp on väga mitmekesine. Sellised juuksed võtavad hästi värvi sisse ja alluvad keemilisele ning termilisele töötlemisele ja püsivad hästi soengus. Nii nagu normaalsetegi juuste puhul, on teil valida arvukate toodete ja soengute vahel.

Karm juus on värvilt tume ja seda peetakse ekslikult paksuks, kuna juuksekarvad ise on paksud ja näitavad kogu soengut lopsaka ja kohevana. Karm juus on väga tugev ja seetõttu ei taha ta võtta hästi sisse ka värvi ja muid keemilisi aineid. Selline juus on tavaline idamaades, Lähis-Idas ja Lõuna-Euroopas, kusjuures mida rohkem ida poole, seda karmimaks ja tugevamaks juuksed muutuvad. Seetõttu on näiteks hispaanlaste, kreeklaste ja itaallaste juukseid kergem töödelda kui näiteks jaapanlaste juukseid. Volüümitoodetest tuleks selliste juuste puhul hoiduda, valima peaks tekstuuri siluvad ja läiget andvad tooted. Nii nagu õhukestegi juukse puhul, ei tohiks karmile juuksele meelevaldselt soengut peale suruda, parima tulemuse saab loomulikku tekstuuri järgides.

Kräsus juus on probleem, mis võib puudutada kõiki, kelle juuksed on kaotanud niiskuse. Aga põhitüübina on selline juus iseloomulik Ladina-Ameerikale ja Põhja-Aafrikale. Sellised juuksed näevad kõige paremad välja pikana, sest kräsus juus hoiab hästi lokki ning säbrusid annab spetsiaalsete toodete ja seerumitega kontrollida. Lühikeste juuste puhul on häda selles, et niiske ilmaga tõmbub soeng väga krässu. Juuste hooldamisel tuleks põhitähelepanu pöörata niisutamisele.

Neegrijuus võib olla nii õnnistuseks kui vaevaks. Selliste juuste sagedased probleemid on kuivus ja keeruline töödeldavus, kuna need juuksed kasvavad ebaühtlaselt. Neegrijuus paistab kasvavat väga aeglaselt, kuna selle lokid on väga tihedad. Selline juus on peanahal kaunis hõre ja seetõttu peetakse selliseid juukseid õhukesteks.

Samas pakub selline juus tohutult võimalusi. Ta allub hästi töötlemisele ning seda on väga hea vormida ja patsi punuda ning selliste juuste üles sättimisel ei ole mingeid probleeme alla vajumisega. Selline juus vajab ohtralt palsamit ja teil peavad olema pidevalt käepärast niisutavad ja siluvad vahendid. Soengu tegemisel sobivad kõige paremini läiget lisavad juukseid kontrolli all hoidvad tooteid, seega katsetage vahade, pumatite, geelide, seerumite ja läikepulverisaatoritega.
 

Erinevad tüübid, erinevad probleemid

Kui olete otsustanud, millisesse kategooriasse teie juuksed kuuluvad, hinnake ära juuste seisund. Teatud omadused on teie juustele loomuomased, teatud omadused on aga tekkinud halva hooldamise, terviseprobleemide ja stressi tagajärjel. On oluline kõik probleemid välja selgitada. Terveid juukseid on kerge hooldada, probleemsed juuksed vajavad erihooldust ja probleemi vale tõlgendamine võib tähendada vale ravi kasutamist. Aga kuidas leida õiget ravi ja mida tootjate tootekirjeldused tegelikult tähendavad?

Kuiv juus on niiskuse minetanud juus. Juuksed võivad muutuda kuivaks haiguse või stressi tagajärjel. Kuivad juuksed on kergelt takused, lähevad kergelt sõlme ja neid ei ole kerge soengusse seada. Selliseid juukseid tuleks pesta sageli õrna ðampooniga ning seejärel ohtra palsamiga sisse määrida. Soodne on kasutada juustesse jäetavat palsamit ning väga kasulikud on juukseid kuumtöötlemise eest kaitsvad vahendid.

Kahjustatud juuksed on stressis juuksed. Otsad on katkenud, juus on kaotanud elastsuse, on elutu ja ebatasane ning seda on raske hooldada. Selline seisund tuleneb tavaliselt keemiliste vahendite, nagu püsilokkide ja pleegitajate tihedast kasutamisest, kuumtöötlemisest ja pikka aega päikese käes viibimisest.

Kuivadele juustele mõeldud vahendid sobivad hästi ka kahjustatud juustele, aga aegajalt võiks käia salongis ravil ja lasta parandada juuste kahjustatud proteiinistruktuuri. Kõige efektiivsem on lõpetada otsekohe juukseid kahjustav tegevus ja investeerida lõikusse, millega eemaldatakse kahjustatud juuksed.

Keemiliselt töödeldud juuksed on kas värvitud, pleegitatud või lokitud juuksed ning nende eest tuleb hoolitseda kui kuivade või kahjustatud juuste eest. Kasutage intensiivseid palsameid alati, kui te tunnete, et juuksed seda vajavad.

Müügil on arvukalt keemiliselt töödeldud juustele mõeldud tooteid, mis aitavad ka soengul kauem püsida.

Rasvaseid juukseid on kerge kindaks teha, aga rasususe põhjused võivad olla erinevad. Peanahk eraldab rasu ja higi, mille funktsioon on kaitsta juukseid ja peanahka. Kui naha higi- ja rasueritus kasvõi natukenegi intensiivistub, paistab see juustes kohe välja. Üheks põhjuseks võib olla liiga tugevate toodete kasutamine, mis kuivatab nahka ja sunnib selle intensiivsemalt tööle. Samas võib teil olla loomulikult aktiivne peanahk. Kui teil on kahjustatud või ebaühtlase pinnaga juuksed, ei saa rasu mööda juust otsani liikuda ja tulemuseks on rasused juured ja kuivad juukseotsad. Kõigil eelnimetatud põhjustel ei tasu end ise ravida, vaid pöörduge juuksuri poole, kes soovitab teile sobivaid tooteid.

Kõõm on meditsiiniline probleem, millega tuleks pöörduda spetsialisti poole. Enamusel juhtudel on aga kõõmaks peetavad valged helbed juuksehooldusvahendite jäänused, mida teil ei ole õnnestunud juustest välja loputada. Kui valite nõrgemad hooldusvahendid, pesete juukseid tihedamini ja loputate korralikumalt, laheneb probleem iseenesest. Kui probleem püsib, prooviga apteekides ja juuksurisalongides müüdavaid kõõmavastaseid vahendeid, aga ärge kasutage neid pidevalt, kuna siis te ei saa ravida muid juukseprobleeme.

 

Elutud juuksed on eelpool nimetatud probleemide tulemus. See võib tuleneda juuste liiga tugevast töötlemisest või füüsilisest ja vaimsest stressist.


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi
AVALEHT      KÕIK TOOTED     JUUKSED      KEHA     NÄGU    MEIK     BRÄNDID     EHTED    ILUSALONG    TELLIMUSINFO    MÜÜGITINGIMUSED   KONTAKT