NB! Pühade ajal võivad tarneajad olla pikemad.
 

Artiklid

Tagasi
16/07/2014 12:12  Soenguvahendid 101: vaht, geel, pihustatavad tooted jms
 | Uudis on aegunud: 07/22/2022 06:30

Ammustel aegadel olid olemas ainult soenguvedelikud ja juukselakid. Muud ei midagi. Tänapäeval on erinevate soenguvahendite valik lõputu. On juuksevahud, föönitamisvedelikud, lopsakust andvad vedelikud, on geelid ja vahad ja pumatid. Jää meiega ning me näitame sulle, mida nende toodetega teha saab ja kas need ka sinu juustega sobivad.
 

Sulgkaal: soenguvaht

Soenguvahud on soenguvahendite lõputus rivis nn. universaaltooted. Nende kasutamine muudab igapäevase soengutegemise oluliselt lihtsamaks. Vaht kiirendab juuste kuivamist ja annab juustele suurema vaevata sellise välimuse, nagu oleksid külastanud juuksurisalongi. Vahud sobivad igasuguse kvaliteedi ja pikkusega juustele. Olenevalt koostises aitavad vahud õhukesi juukseid toestada ilma neid kokku kleepimata; kuivi ja stressis juukseid nad hooldavad ja annavad lokkidele vajaliku tugevuse. Kasutamine on lihtne. Kuivata juuksed rätikuga ning lihtsalt kanna vaht juustesse, kasutades selleks sõrmi või harja. Nüüd on kõik valmis juuste fööniga kuivatamiseks ja harjamiseks.

Kaljukindel: föönitamisel kasutatavad vedelikud, toonikud ja pihustatavad vahendid

Juuste föönitamisel kasutatavad vedelikud, toonid ja pihustatavad vahendid on toimelt sarnase soenguvahuga ning sobivad igasuguses olekus ja pikkusega juustele. Nende abil kaetakse tõrksad juuksed vitamiinikompleksiga; need võivad sisaldada kollageeni, mis muudab õhukesed juuksed uhkeks lakaks. Spetsiaalsed juust kuumuse eest kaitsvad vahendid on ideaalsed olukorras, kus juukseid sageli sirgestatakse, lokitakse või lokitangidega töödeldakse. Parim viis nende kasutamiseks on kallutada pea ette ning heita juuksed enne toote juustele pihustamist üle pea. Seejärel tõstke pea üles ja pihustage valitud toodet ka pealaele. Lõpuks kammige juuksed laia ja hõredate piidega kammiga läbi. Kirjeldatud toiming kaitseb iga viimast kui juuksekarva erinevate kahjustavate tegurite eest.

Nõtked juuksed: geelide ja vaha kasutamine

Vaatamata nimetuste segadust tekitavale paljususele on selles kategoorias siiski võimalik eristada kahte liiki soenguvahendeid. Geelid annavad struktuuri ja vetruvust, vahad seevastu läiget ja nõtkust. Olenevalt sellest, kui tugev on nende fikseeriv toime, võivad geelid pakkuda vaid õige kerget tuge või siis juuksed oluliselt tugevamaks muuta. Mõlemaid tooteid võib kasutada ka lühikeste juuste korral. Pikad ja lokkis juuksed näevad välja eriti glamuursed, kui juukseotstesse õige väike raasuke (!) vaha või pumatit kanda.

Fikseeriv toime: juukselakid

Juukselakid annavad soengusse seatud juustele viimase viimistluse. Juukselakid muudavad soengud püsivamaks, kaitsevad juukseid keskkonna kahjustava mõju eest ning ka väike vihmasabin ei tee soengule midagi. Nagu alati, lähtu brändi ja toote tüübi valikul oma juuste vajadustest. Olulist rolli mängib ka soeng. Vetruvad kiharad vajavad kergeid, paindlikke lakke, sellal kui uhked ülespandud soengud (näiteks prantsuse patsid, krunnid jms.) tuleks fikseerida tugevama lakiga.
 

Võtted ja soovitused soengutegemise hõlbustamiseks

Soovitus 1
Ära tunne vaha kasutamise ees hirmu! Parimate tulemuste saavutamiseks piisab herneterasuurusest vahatilgast. Kõigepealt hõõru vaha pihupesadele ning kanna see siis ühtlaste liigutustega juustele. Teiseks võimaluseks on vaha juustesse kandmine alt üles liikudes, kasutades sõrmeotsi.

Soovitus 2
Juhul, kui sul on kalduvus vahaga liialdada, kasuta fööni vaha soojendamiseks. Pehme vaha on hõlpsamini käsitletav ja ka õiget kogust on võimalik täpsemalt mõõta.

Soovitus 3
Golfipallisuurusest soenguvahukogusest piisab üheks korraks täielikult. Kanna soenguvahtu üksnes juuksejuurtesse. Tegelikult ei soovi sa ju muud, kui juustele volüümi anda.

Soovitus 4
Pihusta lakki juustesse vähemalt 20 cm kauguselt. Nii muutub lakk peeneks uduks ning ei muuda sinu juukseid kleepuvaks.

 

Soovitus 5
Lase juustel pärast laki kasutamist kuivada ning ära kammi neid rohkem. Muidu kaotavad juuksed kohe vormi.

 

Soovitus 6
Väga õhukesed juuksed ja tugev soengugeel ei sobi omavahel kokku. Ettevaatust, muidu näed välja nagu okassiga!

 

Soovitus 7
Soengu tegemiseks vajalike toimingute järjekorda tohib muuta üksnes erandkorras ja siis, kui sul on järguline juukselõikus. Kõigepealt pihusta juustesse soenguvahendit ning seejärel veidike vaha. Pärast sellist töötlust on juuste soenguspüsivus parem.

schwarzkopf.ruLisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi
AVALEHT      KÕIK TOOTED     JUUKSED      KEHA     NÄGU    MEIK     BRÄNDID     EHTED    ILUSALONG    TELLIMUSINFO    MÜÜGITINGIMUSED   KONTAKT