NB! Pühade ajal võivad tarneajad olla pikemad.
 

Artiklid

Tagasi
27/04/2013 22:36  Kuumkäärilõikus täiendab juukseravi
 | Uudis on aegunud: 09/23/2022 04:20

Juba mõnda aega ilutseb mitme juuksurisalongi aknal silt “kuumad käärid”, mis viitab populaarsust võitvale juukseotste hargnemist vähendavale kuumkäärilõikusele.

Pärnumaa kutsehariduskeskuse juuksurieriala kutseõpetaja Õnne Ennusaare sõnade kohaselt on ThermoCut süsteemi kuuluvad juukselõikuskäärid elektriliselt kuumenevad ja sellest tulenebki nende rahvapärane nimetus - kuumad käärid.

Kuumkäärilõikust soovitatakse eelkõige pikkade ja peenikeste juuste puhul. Neile, kes soovivad juukseid kasvatada, on see parim moodus oma soengu eest hoolitseda, sest peened juukseotsad omandavad nii rohkem mahukust.

Regulaarsel lõikamisel muutuvad hargnenud juukseotsad terveks ja tugevaks, lokkis juuksed saavad elastseks ja vetruvaks ning loiud ja rabedad juuksed taastuvad ning püsivad terved.

Ometi tuleks Ennusaare jutu järgi meeles pidada, et kuumkäärilõikusega saab küll vähendada juukseotste hargnemist, kuid see ei asenda ravi, mida rikutud juuksed vajavad.

Kui inimene ei viitsi juuste ravimisega vaeva näha, siis pelgalt kuumkäärilõikusega imesid ei tee.

“Nii võib öelda, et esmatähtis on juuste ravimine ja alles teise arvestatava võttena võiks kasutada kuumkäärilõikust,” märkis Ennusaar.

Ravivahendeid on mitmesuguseid, alustades juuksemaskidest, mis on mõeldud kogu juuksepikkuse jaoks, ja lõpetades ladvaravi toodetega, mis on mõeldud vaid juukseotstele.

Kui juuksed on ravitud ja toidetud ning otsad kuumkäärilõikusega suletud, näevad nad kenad ning terved välja ja neid on hõlbus kammida.

Meil on enim levinud kuumad lõikuskäärid, kuid on ka kuumad fileerkäärid ja kuum juukselõikusnuga, mis kõik on ühildatavad ühe ja sama juhtimispuldi külge.

Ennusaar selgitas, et tegemist on professionaalsete juukselõikustööriistadega, mis sobivad nii loominguliseks lõikuseks kui juuste piiramiseks kuumuse abil.

Kuumade kääride juures kardetakse kõige rohkem, et see sulatab juukseotsad kokku, kuid nendel kartustel ei ole alust, sest juukse sulamistemperatuur on ligikaudu 200 kraadi.

Kääride temperatuur valitakse vastavalt juuksetüübile 90 kraadist 150 kraadini. Mida jämedam, tervem ja tugevam juus, seda kõrgem temperatuur, ning mida peenem, rikutum ja hapram juus, seda madalamat kuumusastet tohib kasutada.

Seega saab sulatamise asemel rääkida pigem juukseotste kuumutamisest. “Kuum lõikepind tahendab juukseotsa sees olevaid niiskuskandjaid, mille tulemusena juukseots sulgub ja väheneb juuste kuivamine otste kaudu. Kuivamine ongi lõhenemise põhjus. Hapnikul ja keskkonnamürkidel ei ole enam, mida rünnata,” selgitas kutseõpetaja.


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi
AVALEHT      KÕIK TOOTED     JUUKSED      KEHA     NÄGU    MEIK     BRÄNDID     EHTED    ILUSALONG    TELLIMUSINFO    MÜÜGITINGIMUSED   KONTAKT