NB! Pühade ajal võivad tarneajad olla pikemad.
 

Artiklid

Tagasi
10/02/2013 20:28  Juuste väljalangemine ei anna põhjust paanikaks!
 | Uudis on aegunud: 09/23/2022 03:20

On täiesti normaalne, kui iga päev langeb välja 50 kuni 100 juuksekarva. Hoopis teine on olukord siis, kui ärkad hommikul üles ja leiad padjalt juukseid või korjad neid harjast iga päev pihutäite kaupa välja. Nüüd tuleb rahuneda ning valmistuda välja selgitama, mis on juuste väljalangemise põhjuseks.

Normaalsetes tingimustes on juuksekasvuga seotud bioloogilised protsessid tasakaalus. Juuksed langevad välja, uued juuksed hakkavad kasvama, mõned lähevad ja mõned tulevad. See on normaalne terve protsess, mis peegeldab juuste erinevaid kasvufaase. Kui kasvufaasid ei vaheldu enam normaalselt, nagu loodus on ette näinud, võid märgata juuste liigset väljalangemist. Allpool anname sulle ülevaate juuste väljalangemise põhjustest ning võimalikest lahendustest. Juhul, kui juuste väljalangemine on kestnud üle kuue kuu, tuleks panna kinni aeg dermatoloogi või oma perearsti juurde.

 • 1. Hormoonidega seotud juuste väljalangemine

  Meie hormoonsüsteem on väga tundlik ning reageerib ka kõige väiksematele muudatustele. Normaalsetes tingimustes tagab naissuguhormoon, östrogeen, tiheda juuksekasvu. Paljud naised on märganud, kuidas juuksed raseduse ajal vohama hakkavad. Meessuguhormoonid (androgeenid) seevastu juuksekasvu ei soodusta, väikestes kogustes on neid ka naiste kehas. Stressi korral eritub nii naiste kui ka meeste organismis rohkem meessuguhormoone. See võib hormonaalse tasakaalu paigast ära ajada ning põhjustada juuste väljalangemist. Tõsistel juhtudel kirjutab dermatoloog välja anti-androgeeni. Inimesed elavad sageli väga aktiivset elu ning peaksid seega rohkem puhkama. Düsfunktsionaalne kilpnääre on teiseks võimalikuks põhjuseks. Sinu arst võib võtta vereproovi ka analüüsida hormonaalset taset, et otsustada, kas see ei ole juuste väljalangemise taga.

 • 2. Valest juuksehooldusest tingitud juuste väljalangemine (juuste katkemine)

  Juuksed on küll väga vastupidavad, aga liigne stress muudab nad karedaks ja hapraks. Stressi võivad põhjustada pleegitamine, sage värvimine, püsilokid või sirgestaja kasutamine. Need on vaid mõned võimalikud stressorid. Selline väärkohtlemine ei põhjusta otsest juuste väljalangemist, kuid võib endaga kaas tuua juuste katkemise. Juuksed võivad katkeda juure lähedalt, ja järele jäävad näotud tüükad.
   
  Üksnes tõsised keemilised apsakad võivad põhjustada juuste vahetut väljalangemist. Seda tuleb ette näiteks siis, kui blondeerimisvahend või püsilokivedelik jäävad juustesse liiga kauaks. Kui see on juhtunud, pole muud, kui juuksed ja peanahk rahule jätta ning paranemist oodata. Šampooni tuleb kasutada kokkuhoidlikult, juukseid harva pesta ning vältida liigset soengu tegemist. Võimaluse korral loobu värvimisest või toonimisest, või kasuta võimalikult juuksesõbralikke tooteid.

 • 3. Vitamiinivaegusest tingitud juuste väljalangemine

  Juuste kasvamiseks peab dieet olema tasakaalustatud ja vitamiinirikas. Tasakaalustamata dieet ja äkkdieedid võivad samuti ajutist juuste väljalangemist põhjustada. Juustele sobib kõige paremini, kui järgid tasakaalustatud dieeti, kuhu kuuluvad puu- ja köögiviljad, proteiinid (nt. piimatooted, jogurt, kohupiim, lahja liha ja kala), täisteratooted, pähklid ja kvaliteetsed õlid. Kui optimaalset dieeti ei ole võimalik järgida, oleks mõistlik võta juustele sobivaid toidulisandeid, mis sisaldavad biotiini, niatsiini, tsinki ning vitamiine B6, B12, A ja E.

 • 4. Immuunpuudulikkusest tingitud juuste väljalangemine

  Juuste väljalangemine võib olla nakkuse hilinenud tagajärg. Kevadel võid äkki märgata, et sinu juuksed hakkavad välja langema, kui põdesid talvel grippi. Juuste väljalangemine lakkab harilikult umbes kolme kuu pärast, ja selle aja jooksul taastuvad ka kahjustunud juuksejuured.

  Abivahendid juuste väljalangemise puhul

  Soovitus 1:

  Ära kammi märgi juukseid. Märjad juuksed on eriti tundlikud ning neid on lihtne välja tõmmata. Selle asemel tuleb juustel enne lahti kammimist kuivada lasta ning neid seejärel hõreda kammiga kammida.

  Soovitus 2:

  Ringjas juuste väljalangemine on sageli tingitud immuunpuudulikkust. Vahel aitavad juukseid taastada tsinki sisaldavad toidulisandid. Tsingi kasutamine soovitatud kogustes ei tule päris kindlasti kahjuks.

  Soovitus 3:

  Inimesed, kellel on hormoonide talitlusega seotud akne, kannatavad sageli juuste väljalangemise all. Kui kasutad beebipille, oleks mõistlik lasta oma arstil välja kirjutada ravimid, mis sisaldavad anti-androgeeni. Sellised ravimid aitavad vältida aknet ja juuste väljalangemist.

  Soovitus 4:

  Teatud ravimid võivad samuti juuste väljalangemist põhjustada, muu hulgas malaariavastsed ravimid, aga ka tromboosi ja kõrgvererõhutõve ravimid. Seega tuleb alati lugeda pakendi infolehte ning konsulteerida oma arstiga juuste väljalangemise ja ravimi kasutamise võimalike seoste osas.Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi
AVALEHT      KÕIK TOOTED     JUUKSED      KEHA     NÄGU    MEIK     BRÄNDID     EHTED    ILUSALONG    TELLIMUSINFO    MÜÜGITINGIMUSED   KONTAKT