Artiklid

Tagasi
10/02/2013 20:18  Lõhenenud juukseosad: kuidas vältida juukseotste lõhenemist
 | Uudis on aegunud: 09/23/2022 03:35

Juhul, kui sul pole lühikesi juukseid, oled lõhenenud juukseotste probleemiga ilmselt kursis. Meie soovitused aitavad sul selles probleemist vabaneda.

Juukseotste lõhenemist võivad põhjustada erinevad tingimused: kuivad juuksed, agressiivsed šampoonid, juuste föönitamine kõrgetel temperatuuridel või keemilise töötlusega kaasnev liigne stress. Juukseotsad on väärkohtlemisesuhtes eriti tundlikud. Lõhenenud otstega juuksed näevad igas mõttes vanad välja. Juuksed näevad vanad välja seepärast, et need ongi vanad. Õlgadeni juuksed näiteks umbes kolm aastat vanad.

Õrna tsükli kasutamine lõhenenud juukseotste probleemi lahendamises

Šampoonid stressis juustele, loputusvahendid ja hooldustooted annavad juustele vajalikul määral toitaineid. See omakorda hoiab lõhenenud juukseotsad järgmise pesukorrani kontrolli all. 
Spetsiaalne šampoon lõhenenud juukseotstega juustele aitab vaid siis, kui muid probleeme pole. Sega šampooni enne kuklajuustele kandmist samasuguse koguse veega. Kasuta veel veidi vett, et juuksed vahule hõõruda ning seejärel loputa. Loputusvees on piisavalt šampooni, et ka juukseotsad puhtaks saaksid.

 • Lõhenenud otste katmine

  Spetsiaalsed hooldusvahendid lõhenenud juukseotstele sisaldavad silikoonõli, mis katab lõhenenud otsad õhukese kilega. See parandab ajutiselt lõhenenud juukseotsad. Selle tulemusel näevad juuksed välja terved ja mitte nii sakris. Pea meeles, et iga pesukorra järel lõhenenud juukseotste hooldusvahendit kasutada ei tohiks. Kõige paremini toimib juuste ravimine iga kolme pesukorra järel. Silikoonkate peab vastu üsna mitu pesukorda. Täiendava silikooni lisamine võib juuksed raskeks muuta või kokku kleepida. Üks või kaks tilka lõhenenud juukseotste hooldusvahendit kantakse ka kuivadesse juukseotstesse. Väikesest vedelikutilgast jätkub kauaks.

 • Kärbi juukseid lõhenenud juukseotstega võitlemiseks

  Kõigepealt head uudised: tänu uutele turule jõudnud toodetele on järjest vähem inimesi, kel probleemiks lõhenenud juukseotsad. Kui pead uutele toodetele vaatamata selle probleemiga siiski tegelema, aitab sind pikemas perspektiivis juuksur. Juuksehooldusspetsialistid saavad kasutada spetsiaalset tehnikat, mille abil varjatakse lõhenenud juukseotsad peamiste juuste alla. Aitab ka juuste lõikamine umbes 1 cm võrra. Sinu juuksed kasvavad kärpimise järel ikka edasi, kui kärbid iga kaheksa kuni kümne nädala järel, sest juuksed kasvavad 1 kuni 1,5 cm kuus. Juuste regulaarse kärpimise eelisena on sul alati lopsakamad ja tervema väljanägemisega juuksed.

 • Töövahendid lõhenenud juukseotste töötlemiseks

  Kui tahad lõhenenud juukseotstega regulaarselt tegeleda, läheb sul kindlasti vaja kvaliteetseid tööriistu. Ära mitte mõtlegi muretseda odavaid kamme või metallharjastega harju. Selle asemel kasuta naturaalsetest (sea)harjastest harju ja ehtsast luust või puust valmistatud kamme. Need toimivad väga hästi. Väldi tupeerimiskamme või –harju, mis on sinu juuste vastu eriti karmid.

   

  Soovitus 1:

  Keratiinitöötlus salongis lubab kuni kuueks kuuks vabastust lõhenenud juukseotste ja säbruste juuste probleemist. Keratiiniraviks kasutavad spetsialistid kuumust ja spetsiaalset lõhenenud juukseotste hooldusvahendit, millega töödeldakse juuksekarvu. Selle tulemusel näevad juuksed tervemad ja siledamad välja. Samas on selliste hoolduste hinda – 20 kuni 300 eurot – üsna kõrge.

   

  Soovitus 2:

  Paljud juuksurid teevad ’kuumade kääride’ lõikust. See meetod sulgeb juukseotsad, kuid toimib üksnes korrapärasel kasutamisel.

   

  Soovitus 3:

  Kui võimalik, loobu mõneks ajaks juuksesirgestaja ja fööni kasutamisest. Need abivahendid kuivatavad juukseid ja aitavad lõhenenud juukseotste tekkele kõvasti kaasa.

   

  Soovitus 4:

  Juustesse tuleb suhtuda õrnalt ja hoolitsevalt, eriti siis, kui need on märjad. Pärast pusade lahtiharutamist jäta juuksed rahule ning kuivata neid õrnalt käterätikuga pigistades ja lase seejärel õhu käes kuivada.

   

  Soovitus 5:

  Lõhenenud juukseotstega lokkis juuksed saavad kasu kerge ja kvaliteetse õliga töötlemisest – kasutada võiks magusmandli-, jojoba-, makadaamiapähkli- või argaaniõli. Ärge kasutage oliiviõli. See on suhteliselt raske. Lihtsalt kandke mõnad tilgad õli sõrmedele ning masseerige pehmelt juukseotstesse.Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi
AVALEHT      KÕIK TOOTED     JUUKSED      KEHA     NÄGU    MEIK     BRÄNDID     EHTED    ILUSALONG    TELLIMUSINFO    MÜÜGITINGIMUSED   KONTAKT