Artiklid

Tagasi
08/09/2015 12:01  Kuidas kuivšampoon juukseid puhtaks teeb?
 | Uudis on aegunud: 09/22/2022 07:30
Hiljutisest turuuuringust selgus, et pea 93% USA täiskasvanud kodanike hommikuste hügieenirituaalide hulka kuulub ka juuste pesemine. Puhtus on muidugi igati positiivne, kuid liiga sagedane peanaha puhastamine pole alati parim valik. Appi tuleb kuivšampoon.

Kuivšampoonid on tegelikult olnud turul juba pikemat aega, kuid võidukäiku on nad alustanud viimastel aastatel. Pea 53% hetkel kosmeetikaturul olevatest kuivšampoonidest on turule tulnud peale 2009 aastat.

Uuringu kohaselt kasutas kuivšampooni 16% U.S.A, Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia, Saksamaa, Suurbritannia täiskasvanud elanikkonnast. Lisaks selgus, et Suurbritannias kasutavad seda toodet 23% naistest.

Mille poolest erineb kuivšampoon tavalisest šampoonist

Kuivšampoonid imevad juustel oleva liigse rasu ja seetõttu ei näe juuksed enam rasvased välja.

Märgšampoonid seovad rasu ja mustuse ning koos loputamisega eemaldatakse see juustest.

Vahe seisnebki selles, et Märgšampoonid eemaldava rasu ja mustuse, kuivšampoonid imevad selle endasse. See on ka põhjuseks, miks kuivšampoonid ei anna samasugust efekti nagu Märgšampoonid.

Kuivšampoone võib olla mitmes olekus, kuid kõige sagedamini esinevad nad kas puudrite või aerosoolidena. Savi, tärklis, ränidioksiid, talk ja mitmed teised võimalikud kuiv šampoon koostisosad on  tuntud ka nime  ”sorbendid” all, mis tähendab sisuliselt seda, et nad on võimelised neelama muid asju (Queensland University of Technology). Sorbent on vedelik või tahke aine, mis on võimeline endasse või oma pinnale koguma (sorbeerima) gaasi, vedelikku või muud sellist.


Miks on kuivšampoonid head?

Esiteks on sellised šampoonid ideaalsed neile, kelle juuksed muutuvad kergesti kuivaks, kuid peanahk on rasune. Kuivšampoon annab võimaluse kuivi juukseotsi mitte traumeerida.

Samuti sobib see neile, kes kasutavad tihti juuksesirgendajaid või tange ehk kuumjuuksetöötlust. Pidev kuumtöötlus võib juustelt eemaldada lipiidkihi, mis tagab nende kaitse (Handbook of Nanotechnology).

Kuivšampoon võimaldab kanda ühte kuumtöötluse abil tehtud soengut kauem, sest juukseid ei pea tegema vahepeal märjaks.


Miks on kuivšampoonid halvad?

Mõnikord sisaldavad aerosooli kujul olevad kuivšampoonid denatureeritud alkoholi. Alati ei pruugi see olla probleemiks, sest lisatud on ka õlisid ja niisutajaid, mis aitavad neutraliseerida alkoholi liigselt kuivatavat mõju. Kui niisutajaid ei ole lisatud võib šampoon aga juukseid kuivatada.

Ja veel, staaride poolt tunnustatud stilist Jacqueline Bush rõhutab, et kui sul tekib mõte kasutada kuivšampooni kolmandat korda, siis on sul aeg minna duši alla juukseid pesema.

Kokkuvõte

Kuivšampoonid sobivad pea kõigile ja nad aitavad vältida sagedase pesemisega kaasnevat juuste ja naha kuivust ning loomuliku kaitsekihi eemaldamist. Kuivšampoon imeb juustelt liigse rasu ja võimaldab niimoodi vältida nn rasvaseid juukseid, kuid ta ei puhasta juukseid nii nagu teeb seda märgšampoonid.

Ainus negatiivne mõju juustele, mida kuivšampoon võib tekitada, on liigne kuivus, kuid seda ainult juhul, kui šampoon sisaldab alkoholi ja ei ole lisatud niisutajaid.
 

iluguru.eeLisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi
AVALEHT      KÕIK TOOTED     JUUKSED      KEHA     NÄGU    MEIK     BRÄNDID     EHTED    ILUSALONG    TELLIMUSINFO    MÜÜGITINGIMUSED   KONTAKT